Vyhledat

Zpravodaj únor 2024
Zasedání zastupitelstva obce březen 2024
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Letní jízdy historických parních vlaků v Pardubickém kraji

Letní jízdy historických parních vlaků v Pardubickém kraji

Datum konání:
25.6.2022
Datum ukončení:
3.9.2022

Parním vlakem pardubickým krajem

Již pošesté budou letní měsíce v Pardubickém kraji spojené s pravidelnými jízdami historických parních vlaků. Ty se od července vrátí na turisty velmi oblíbenou trasu z Dolní Lipky přes Letohrad a Ústí nad Orlicí až do Hanušovic v Olomouckém kraji. Jednou z novinek bude jedna červencová a jedna srpnová jízd z Dolní Lipky přes Českou Třebovou až do Moravské Třebové. Turisté si tak budou moci vychutnat nejen samotnou jízdu parním expressem krásnou přírodou, ale také navštívit muzea, vojenské pevnosti, horská střediska či hrady a zámky.

Na tom se dohodl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se zástupci Muzea starých strojů a technologií v Žamberku.

„Také v letošním roce vypravíme již tradiční letní parní express Králický Sněžník. Kromě tradiční trasy z Dolní Lipky, přes Ústí nad Orlicí až do Hanušovic zařadíme nově také další velmi zajímavou trasu. První sobotu v červenci a v srpnu vyrazíme z Dolní Lipky přes Českou Třebovou až do Moravské Třebové. Věříme, že se jedná o další lákadlo a důvod, proč se na cestu vydat. Kromě toho chceme pokračovat v jízdách do Polska, což se v minulém roce ukázalo jako velmi dobrý krok. V sobotu 25. června a 3. září tak pojedeme z Ústí nad Orlicí až do Slezské Javořiny, kde se nachází velké železniční muzeum. Na tyto cesty do Polska bychom chtěli požádat o dotaci v rámci takzvaného Fondu mikroprojektů, který je součástí programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polsko,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že konkrétní časové polohy vlaku budou upřesněny, stejně jako ceník jízdného. „Pro jízdy na území Pardubického kraje předpokládáme, že bychom opět jezdili dle platného tarifu IREDO s příspěvkem pravděpodobně 60 korun na obnovu historických lokomotiv a souprav. Zároveň pro cestující připravujeme speciální webové stránky, na kterých naleznou všechny důležité informace o jízdách. Ty by měli být v provozu nejpozději do konce května,“ řekl hejtman.

Více na https://vlaky.pardubickykraj.cz/

Parní vlaky - A3.jpg