Vyhledat

Dětský karneval 2024
Zasedání zastupitelstva obce březen 2024

Úvod > Obec > Aktuality > Slavnostní otevření nové policejní služebny

Slavnostní otevření nové policejní služebny

Na klid na Dolní Moravě nově dohlédnou policisté.

Kraj dal na vznik služebny 200 tisíc

Na Dolní Moravě byla v pondělí za přítomnosti hejtmana Martina Netolického, krajského policejního ředitele Jana Švejdara, starosty obce Richarda Nováka a řady dalších hostů slavnostně otevřena nová policejní služebna. Vzhledem k nárůstu počtu turistů především v letních měsících je nutné v tomto středisku řešit nejen dopravní situaci, ale bezpečnost obecně. Ke vzniku služebny přispěl částkou 200 tisíc korun také Pardubický kraj. Hejtman zároveň s krajským ředitelem Policie ČR Janem Švejdarem podepsal darovací smlouvu na jeden milion korun, který bude využit na pořízení softwaru pro analýzu dat z videozáznamů kamerových systémů

„Po vybudování dalších turistických atrakcí vzrostl rapidně počet turistů především v letních měsících. V červenci 2016 došlo k totálnímu kolapsu dopravy, a proto jsme se ihned sešli a začali řešit dílčí opatření, aby k podobným problémům pokud možno nedocházelo,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Je to první počin z hlediska řešení dopravy na Dolní Moravě. Vedle pomoci v oblasti dopravního značení, kdy jsme v loňském roce nechali vyznačit krizová místa, tak je klíčové zkapacitnit komunikaci třetí třídy. Jednáme s obcí, Lesy ČR a investory o případných majetkoprávních změnách pod přístupovými komunikacemi, což je předpoklad jejich možného rozšíření. Chci poděkovat policii a obci, že se postavili čelem k problému, a že jej všichni společně řešíme,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Nová policejní služebna byla vybudována na místě bývalé hasičské zbrojnice. „Celková částka rekonstrukce činila nakonec 600 tisíc korun, jelikož bylo nutné provést de facto kompletní opravy celého prostoru, což jsme původně nepředpokládali. Pro nás je velmi důležité, že se vše nakonec podařilo a služebna je v provozu,“ uvedl starosta obce Richard Novák.

„Hlavním úkolem policistů bude především posílení dohledu nad bezpečností silničního provozu, ale i občanů a návštěvníků obce. Na tomto dohledu se kromě hlídek z Králík budou spolupodílet také hlídky dopravní policie z Vysokého Mýta, ale i další útvary Krajského ředitelství Policie Pardubického kraje,“ uvedl krajský policejní ředitel Jan Švejdar.

Ten společně s hejtmanem Martinem Netolickým podepsal také darovací smlouvu v hodnotě jednoho milionu korun na pořízení softwaru pro analýzu dat z videozáznamů kamerových systémů. „Stejně jako v předchozím roce podporujeme materiální vybavení Policie ČR částkou jednoho milionu korun, který bude využit na pořízení softwaru pro analýzu dat z videozáznamů kamerových systémů, protože současné prostředky i podle vyjádření policistů neodpovídají 21. století,“ uvedl hejtman Martin Netolický.