Obec Dolní Morava Obec Dolní Morava

Benefiční hudební festival DobrouczFest

DobrouCZ Fest

benefiční hudební festival na Šejvu v Dolní Dobrouči

Akce je pořádána na podporu zrakově postižených a slabozrakých lidí, takže veškerý výtěžek poputuje na konto organizace Kyklop o.p.s, která usiluje o zařazení těchto lidí zpět do společnosti a návrat aktivnímu životu. Dalším „v uvozovkách“ benefičním účelem akce je podpora a zviditelnění lokální hudebních těles, se zaměřením na pop-rockovou hudbu, čímž se snažíme dosáhnout oživení kulturního dění v okolí. Jako host letos vystoupí kapela Kyklopband, která se z 80% skládá z těžce zrakově postižených muzikantů (přesto mnohem lepších než někteří z nás zdravých).

zář 04

Zasedání zastupitelstva obce

V pondělí 4. září od 17:00 se uskuteční další zasedání zastupitelstva obce na obecním úřadě.

1. Schválení programu schůze a ověřovatelů zápisu
  2. Otevírání nabídek na projekt „Rekonstrukce místní komunikace Větrný vrch“
  3. Schválení programu rozvoje obce na rok 2018
  4. Žádost o dotaci z programu rozvoje venkova na rok 2018
  5. Nákup nové čistírny odpadních vod k č.p. 100
  6. Informace o stavu akcií u ČSAD, a. s.
  7. Záměr výstavby rodinného domu na p.p.č. 5046/4 (Žákovi)
  8. Záměr výstavby chaty na st.p.č. 207 v k.ú. Velká Morava (2 K 2, k.s.)
  9. Záměr směny st.p.č. 208 v k.ú. Velká Morava za část p.p.č. 5753 v k.ú. Velká Morava
  10. Žádost o pronájem p.p.č. 508/1 v k.ú. Dolní Morava (Jandl)
  11. Žádost o pronájem částí p.p.č. 5207 a 5208 v k.ú. Velká Morava (Emil Novák)
  12. Smlouva o smlouvě budoucí na zřízení věcného břemene pro vedení přípojky nn přes p.p.č. 5562 a 5563 v k.ú. Velká Morava (bytovky U Slona)
  13. Smlouva o smlouvě budoucí na zřízení věcného břemene pro vedení přípojky nn přes p.p.č. 5602/1 v k.ú. Velká Morava (čerpací stanice U Slona)
  14. Smlouva o smlouvě budoucí na zřízení věcného břemene pro vedení přípojky nn přes p.p.č. 5588 a 5562 v k.ú. Velká Morava (výstavba U Slona)
  15. Řešení dopravních opatření na komunikaci III/31227 pro zvýšení bezpečnosti
  16. Žádost o individuální finanční dotaci (Audiohelp, z.s.)
  17. Dar Orlickoústecké nemocnici na fetální monitor
  18. Informace z činnosti obce a různé

zář 01
srp 12
čec 22

Nohejbalový turnaj a taneční zábava Sportovní areál Dolní Morava

První ročník nohejbalového turnaje. Týmy po třech hráčích se mohou hlásit buď  zprávou na stránkách facebooku - Sportovní areál Dolní Morava - nebo na tel. 607 458 420

STARTOVNÉ  300,- Kč tým

Po celý den grilování, spousta jídla, pití. Po ukončení turnaje taneční zábava se skupinou PĚTKA

VSTUPNÉ na taneční zábavu 50,- Kč.

čec 07
čec 01

Králický pařez

Tradiční turnaj v minifotbale

KDY:   Sobota 1. července

KDE: Sportovní areál Dolní Morava

Po celý den bude připraveno občerstvení tak jako každý rok, steaky, makrely, klobásy atd. Točené pivo, nealko a spousta dalšího. Po ukončení turnaje nekončíme, ale budeme se bavit!!

Od 20:00 s ŽIVOU HUDBOU se skupinou GREMLINS ROCK. Vstupné na večerní zábavu 50,-Kč děti do 15 let zdarma. Přijďte se pobavit, popít a zatančit.

Zveme všechny

a těšíme se na Vás :)

čen 26

Zasedání zastupitelstva obce

V pondělí 26. června od 17:00 se uskuteční další zasedání zastupitelstva obce na obecním úřadě.

2. Nákup nového žacího traktoru
  3. Nákup příkopového ramene
  4. Smlouva o smlouvě budoucí kupní na p.p.č. 5024 a část p.p.č. 5011 v k.ú. VM (p. Kompert)
  5. Schválení prodeje části p.p.č. 5664 v k.ú. Velká Morava (Šinták)
  6. Žádost o koupi p.p.č. 5055/2 v k.ú. Velká Morava (Novotná)
  7. Schválení závěrečného účtu obce za rok 2016
  8. Schválení účetní závěrky za rok 2016
  9. Různé

čen 05

Zasedání zastupitelstva obce

V pondělí 5. června od 17:00 se uskuteční další zasedání zastupitelstva obce na obecním úřadě.

2. Slib nového zastupitele
  3. Nákup nového žacího traktoru
  4. Nákup příkopového ramene
  5. Schválení směny pozemků (Obec – Vanžurovi)
  6. Schválení prodeje části p.p.č 5226/1 v k.ú. Velká Morava (Tykvovi)
  7. Schválení smlouvy o koupi části p.p.č.  5375 v k.ú. Velká Morava (okolo obchodu)
  8. Smlouvy související s převodem komunikace za konečnou
  9. Návrh na uzavření nájemní smlouvy na prostor v hasičské zbrojnici (Policie ČR)
  10. Smlouva o smlouvě budoucí na zřízení věcného břemene na vedení přípojky elektřiny v lokalitě U Slona
  11. Smlouva o poskytnutí dotace z Programu obnovy venkova na veřejné osvětlení - II. etapa
  12. Záměr výstavby chaty na p.p.č. 5803 v k.ú. Velká Morava - opětovné projednání (Richard Skřivánek)
  13. Záměr výstavby rodinného domu na p.p.č. 272/1 v k.ú. Horní Morava (Lenka Struculová)
  14. Záměr výstavby rodinného domu na p.p.č. 5795 v k.ú. Velká Morava (Leoš Vanžura)
  15. Záměr výstavby veřejných WC s úschovnou u chaty Marcelka (Uschovejsi,s.r.o.)
  16. Přestavba hospodářského objektu na st.p.č. 150 v k.ú. Velká Morava na 2 apartmány (Kozlová)
  17. Různé

Běžecké trasy

Areál Větrný vrch

Relax & sport resort

Turistická oblast

www.kralickysneznik.net

Záchrana varhan

Potřebuje obec nový informační systém?
a) ano

b) ne

Líbí se Vám nová stavba Stezky v oblacích (www.stezkavoblacich.cz)?
a) Ano

b) Spíše ano